Wczytuję dane...

Certyfikowane kosmetyki konopne do pielęgnacji całego ciała

Poniżej znajdą Państwo szeroką ofertę kosmetyków konopnych. Cieszą się one rosnącym zainteresowaniem wśród naszych Klientów. Preparaty konopne to naturalne produkty pochodzenia roślinnego. W ich skład wchodzą substancje aktywne, którym zawdzięczają swoje zalety, takie jak głębokie nawilżenie warstw naskórka. Regenerujące właściwości posiada z kolei sygnowany marką Carun krem, który wyróżnia się ponadto pięknym zapachem i lekką, przyjemną konsystencją. Regularne stosowanie odpowiednio dobranego kosmetyku stymuluje funkcjonowanie układu endokannabinoidowego, zwiększając w ten sposób odporność skóry na zbyt szybkie wysuszanie oraz chroniąc ją przed występowaniem reakcji alergicznych.

Preparaty kosmetyczne na bazie konopi - właściwości

Kremy, sera i balsamy nadają się do codziennej pielęgnacji, ponieważ nie wysuszają skóry i działają kojąco na stany zapalne. Olej pozyskiwany z konopi wykazuje też właściwości antyoksydacyjne dzięki wysokiej zwartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są one wykorzystywane w celu zabezpieczenia skóry przed nadmierną utratą wody. Kosmetyki te wykazują działanie silnie nawilżające, a ponadto można je stosować w celu uzupełnienia terapii w schorzeniach, do których zalicza się atopię, egzemę i łuszczycę. Według najnowszych badań naukowców: Hanifina i Rajki, kosmetyki na bazie oleju konopnego mogą zredukować świąd i suchość skóry w przypadku wyżej wymienionych chorób. Testy dermatologiczne dowodzą też, że zapobiegają one stanom zapalnym i bakteryjnym w AZS. Włączenie kosmetyków konopnych do codziennej pielęgnacji pozwala także zdrowym osobom nawilżyć zniszczony lub przesuszony naskórek.

Regularne stosowanie kremów z olejem konopnym - zalety

Jedną z największych zalet preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała z olejem konopnym jest ich łatwa aplikacja. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku olejów nie pozostawiają na powierzchni skóry tłustego filmu, dzięki czemu szybko się wchłaniają. Posiadają w swoim składzie kannabidiol, który zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej jest dopuszczony do stosowania m.in. w kosmetycznych preparatach pielęgnacyjnych. Jego użytkowanie nie wywołuje też skutków ubocznych, dzięki czemu nie stwarza zagrożenia nawet przy regularnej aplikacji tego typu preparatów. Ponadto badania przeprowadzone na chorych z atopią udowodniły, że stosowanie oleju konopnego do pielęgnacji skóry przyczyniło się do znacznej poprawy jej ogólnego stanu, zmniejszając przede wszystkim dręczące chorych swędzenie oraz nadmierną suchość.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów