Wczytuję dane...

olej CBG

Choć CBD to zdecydowanie najbardziej znany i popularny obecnie naturalny kannabinoid, warto wiedzieć, że są także inne substancje występujące w tej roślinie, o równie ciekawych właściwościach i możliwościach zatosowań.

Jedną z nich jest kannabigerol – znany także pod nazwą CBG. Choć większość konopi siewnych zawiera jedynie śladowe ilości tego związku, wiele marek uznaje, że jest to cenny składnik, który warto wykorzystać w recepturach swoich produktów. Kannabigerol może bowiem wpływać na organizm równie korzystnie co znany wielu związek THC, jednak w przeciwieństwie do niego, nie powoduje działania psychoaktywnego. W sklepach z produktami konopnymi znajdziemy go zazwyczaj pod postacią oleju (kropli) lub suszu.

Olejek CBG do suplementacji i aromatyzacji

Kannabigerol bardzo często łączy się w produkcji z innymi naturalnymi związkami konopnymi: głównie CBD, a także THC (pamiętajmy jednak, że stężenie tegoż nie może przekroczyć 0,2 %, aby produkt mógł być legalnie sprzedawany na naszym rynku!). W tej kategorii znajdziesz zarówno czysty olej CBG, jak i krople o pełnym spektrum, zawierające dodatkowo inne substancje aktywne oraz kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy naturalnie występujące w roślinie. Połączone ze sobą kannabinoidy wzajemnie wspierają i potęgują swoje działanie.

Warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie krople CBG przeznaczone są do spożycia, co regulują przepisy Unii Europejskiej. Wówczas właściwości produktu można wykorzystać na przykład w aromaterapii.

Krople CBG: który olejek wybrać?

W naszym asortymencie znajdziesz olej konopny CBG od różnych producentów i o różnych stężeniach. Opis każdego z nich zawiera informacje na temat składu, pojemności oraz możliwych zastosowań.

Choć kannabigerol znajduje się obecnie nieco “w cieniu sławy” CBD, warto wiedzieć, że jest to równie cenny (o ile nie cenniejszy!) składnik odżywczy, który może przynieść wiele korzyści dla naszego organizmu. Wpływa on na ośrodkowy układ nerwowy, a także inne, poszczególne narządy. Po związek sięgają więc często osoby zmagające się z problemami ze wzrokiem, niedoskonałościami skórnymi czy zaburzeniami snu. Przed rozpoczęciem suplementacji kroplami zdecydowanie warto skonsultować ten fakt z lekarzem lub innym specjalistą zapewniającym opiekę medyczną – w ten sposób nie tylko NIE zaszkodzimy naszemu organizmowi, ale i mamy pewność, że w pełni wykorzystujemy potencjał konopi!

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.