Wczytuję dane...

Rodzaje olejów konopnych

olejek cbd

W ostatnich latach spory wzrost popularności odnotowuje medycyna niekonwencjonalna – kiedy tradycyjne metody są niewystarczające, wiele osób sięga po prostu po inne środki, które mogą być im pomocne w niektórych dolegliwościach. Co nie ulega wątpliwości, jedną z coraz częściej stosowanych substancji jest olej CBD, którego specyficzne właściwości opisywaliśmy już w poprzednich artykułach. Tym razem chcielibyśmy skupić się jednak na jego różnych rodzajach, jesteśmy bowiem zdania, że świadomość konsumencka jest niezwykle istotna zarówno dla samych kupujących, jak i firm handlujących tego typu substancjami. Wbrew pozorom zastosowanie konopi wciąż budzi nieufność wśród wielu ludzi na całym świecie, dlatego warto zadbać o to, by do rośliny, która charakteryzuje się niezwykle korzystnym działaniem, przekonało się całe społeczeństwo. Dość oczywiste jest więc dla nas to, że wiedzę na temat tego, czym tak naprawdę są olejki CBD, sklep taki jak KONOPNA FARMACJA powinien rozpowszechniać na tyle, na il eto możliwe.

Dwa źródła pozyskiwania olejków CBD

Zasadniczo olej z konopi sklep może zaoferować w dwóch wariantach – pozyskiwanym z nasion lub kwiatów. Pierwszy z nich tłoczony jest na zimno w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza, dzięki czemu zachowuje on wszystkie swoje cenne właściwości. Nie nadaje się on do obróbki termicznej, więc należy go spożywać na surowo. W nieco innej postaci stosuje się olejek pozyskiwany z kwiatów konopi zaawansowaną metodą ekstrakcji CO₂. Wykorzystuje się go m.in. do produkcji kropelek, kapsułek czy past, bardzo często można spotkać go np. w składzie kosmetyków. Również z kwiatów tej rośliny pozyskuje się olejek zawierający w swoim składzie wysokie stężenie THC, czyli substancji narkotycznej wywołującej ogromne kontrowersje wśród konsumentów. Dobra wiadomość jest taka, że zawiera się ona wyłącznie w zupełnie innej odmianie konopi, cannabis indica, której nie sposób pomylić z odmianą cannabis sativa. To właśnie z tej ostatniej pozyskuje się olej CBD, a sklep jest gwarancją zarówno legalnego źródła, jak i wiarygodnego składu substancji.

Gdzie można kupić olejek CBD?

Regularne stosowanie oleju konopnego niesie ze sobą szereg pozytywnych właściwości dla naszego organizmu – zawarte w nim wielonienasycone kwasy Omega 3 i 6 znakomicie działają na nasze ciało, zapobiegając wielu chorobom cywilizacyjnym. Z kolei rozmaite olejki zawierające czynną substancję CBD bywają pomocne w walce z nowotworami, neutralizują różnego rodzaju stany zapalne czy nawet zwalczają niektóre choroby autoimmunologiczne. Nasuwa się zatem pytanie, gdzie kupić olejek CBD, żeby mieć pewność co do jego zawartości. Otóż generalnie biorąc, źródło musi być po prostu legalne z uwagi na kategoryczny zakaz handlu substancjami zawierającymi wysokie stężenie THC. Wystarczy nam zatem internetowy sklep z olejkami CBD, w którym znaleźć można szeroką ofertę produktową. Na stronie www.konopnafarmacjakrakow.pl każdy internauta może nabyć zarówno wysokiej jakości olejki, jak i rozmaite akcesoria i inne produkty z nimi związane.